Zarząd

Na czele Grupy Iberion stoją wspólnicy: Albert Wójcik (CEO), Maksymilian Tomanek (VP) i Jan Kruś (VP). W 2023 roku do zarządu dołączył Michał Chabas.

 • Albert Wójcik Chief Executive Officer

  Albert Wójcik, założyciel, większościowy udziałowiec i CEO firmy od początku jej funkcjonowania.

  Poza Iberionem jest także współwłaścicielem software house’u Blazity, który w 2023 roku znalazł się w prestiżowym zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 CEE.

 • Maksymilian Tomanek Vice President

  Maksymilian Tomanek, wiceprezes i współwłaściciel Iberionu.

  Współtworzy strategię firmy, a także odpowiada za piony Sales & Marketing oraz prawny.

  Do firmy dołączył w 2015 roku jako redaktor serwisu newsowego. Szybko awansował na stanowiska kierownicze, w tym dyrektora ds. rozwoju Grupy Iberion, a następnie członka zarządu.

  Przed objęciem funkcji wiceprezesa odpowiadał za współtworzenie oraz rozwój nowych serwisów tematycznych, kanałów w mediach społecznościowych, produktu video oraz pionu finansowego.

 • Jan Kruś Vice President

  Jan Kruś, wiceprezes i współwłaściciel Iberionu.

  Odpowiada za rozwój obszarów New Business oraz Research & Development. Reprezentuje firmę podczas wydarzeń i konferencji branżowych.

  Z firmą związany jest niemal od początku. W przeszłości odpowiadał za obszar IT, finansów oraz monetyzacji serwisów - zarówno w ramach reklamy programatycznej jak i sprzedaży bezpośredniej.

 • Michał Chabas Chief Publishing Officer

  Michał Chabas, Chief Publishing Officer i współwłaściciel Iberionu

  Michał Chabas dołączył do Iberionu w październiku 2022 roku jako Chief Publishing Officer.
  Jako członek zarządu odpowiada za piony: wydawniczy, social mediowy oraz video. W uznaniu za swoje osiągnięcia w 2024 roku został przyjęty do grona współwłaścicieli Iberionu.

  Przed dołączeniem do Grupy Iberion, Michał Chabas miał bogate doświadczenie w największych grupach mediowych w Polsce. Odpowiadał m.im. za transformację cyfrową w PMPG Polskie Media jako Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju Produktów oraz zarządzał stroną główną WP jako Head of SG w grupie Wirtualna Polska.

Obserwuj nas w mediach
społecznościowych