Nasze gwiazdy

 • Janusz Schwertner
 • Andrzej Sołtysik
 • Jakub Wątor
 • Mateusz Baczyński
 • Anna Kalczyńska
 • Mateusz Szymkowiak
 • Karol Nowakowski

Nasze gwiazdy

Świecą najjaśniej, zmieniają media, inspirują miliony użytkowników – Iberion to prawdziwa galaktyka gwiazd i kuźnia talentów. Pracują dla nas najlepsi w branży dziennikarze, twórcy i specjaliści. Każdego dnia dociekają prawdy, edukują, intrygują, zaskakują i bawią. Poznaj gwiazdy Grupy Iberion.

 • Janusz Schwertner Redaktor naczelny Gońca

  Janusz Schwertner, dziennikarz i publicysta, od 2023 roku dyrektor programowy Grupy Iberion oraz redaktor naczelny serwisu Goniec.pl. Wcześniej związany z serwisem Onet.pl, Bloomberg Businessweek Polska, Przegląd Sportowy, redakcją magazynu Playboy i Esquire. Laureat najbardziej prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym czterokrotnie wyróżniony w konkursach Grand Press i People Awards Ringier Axel Springer Polska, zdobywca European Press Prize, Nagrody im. Dariusza Fikusa, Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski, finalista Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej i Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Współautor książek „Smoleńsk. 96 wspomnień”, „Antyterroryści”, „Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci” i „Wałęsa ’80”.

 • Andrzej Sołtysik Dziennikarz Świata Gwiazd

  Andrzej Sołtysik, dziennikarz Grupy Iberion, prowadzący format "Gwiazdy Sołtysika" na kanale Świata Gwiazd, doświadczony dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter i filmoznawca. Wcześniej związany z telewizją TVN (“Dzień Dobry TVN”, “Andrzej Sołtysik przedstawia”, “Multikino”, “Jak łyse konie” czy „Big Brother”), prowadził również programy w RMF FM, TVP Kraków, TVP i Polsacie. Laureat Telekamer w kategorii osobowość telewizyjna. Jest autorem wielu artykułów i książek, w których opisuje życie gwiazd show-biznesu, a jego doświadczenie w mediach jest szeroko uznawane.

 • Jakub Wątor Dziennikarz Gońca

  Jakub Wątor, dziennikarz śledczy w zespole śledczym redakcji Goniec.pl. Wcześniej związany z Gazetą Wyborczą, Wirtualną Polską, Spider’s Web i radiem newonce. Znawca i obserwator świata influencerów, ujawnił między innymi aferę Pandora Gate. Jest także autorem książki „Influenza. Mroczny świat influencerów”, która analizuje mroczne aspekty świata influencerów, od przemocy i manipulacji po amatorską pornografię, oraz ich wpływ na społeczeństwo. Wątor regularnie występuje w mediach jako ekspert od technologii i branży influencerskiej.

 • Mateusz Baczyński Dziennikarz Gońca

  Mateusz Baczyński, dziennikarz śledczy, od 2023 roku związany z Grupą Iberion, gdzie pełni rolę redaktora prowadzącego działu śledczego serwisu Goniec.pl. Przed dołączeniem do Iberionu przez 9 lat pracował w Onecie, zdobył doświadczenie w dziennikarstwie śledczym. Jest laureatem nagrody Grand Press za cykl materiałów o aferze taśmowej oraz zdobywcą nagrody im. Teresy Torańskiej za reportaż „Historia Kłamstwa. Jak szukano zabójców Iwony Cygan”. Baczyński był również finalistą Nagrody im. Jarosława Ziętary za artykuł „Adwokaci i gangsterzy” i współtwórcą programu kryminalnego „Gry Uliczne”. Jest współautorem książek „Antyterroryści. Elitarne siły specjalne w akcji” i „Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca”.

 • Anna Kalczyńska Dziennikarka Gońca

  Anna Kalczyńska, dziennikarka Gońca. Wcześniej przez 14 lat związana była ze stacją TVN. Najpierw jako autorka, prowadząca i producenta programów telewizyjnych w stacji TVN24, a później jako prowadząca programu Dzień Dobry TVN. W Gońcu powraca do swych dziennikarskich korzeni: spraw międzynarodowych. Jej specjalnością były zawsze tematy europejskie, dwukrotnie była reporterką podczas wyborów prezydenckich we Francji, wielokrotnie relacjonowała wydarzenia polityczne z Brukseli.

 • Mateusz Szymkowiak Dziennikarz Świata Gwiazd

  Mateusz Szymkowiak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy show-biznesowych w Polsce. W Świecie Gwiazd prowadzi swój autorski format, skupiający się na rozmowach z gwiazdami. Odpowiada również za relacje z najważniejszych wydarzeń show-biznesowych. Wcześniej przez 13 lat ściśle związany z "Pytaniem na śniadanie" (TVP2) oraz innymi programami i antenami TVP (m.in. TVP1, TVP Kultura, TVP Rozrywka i TVP Kobieta). Jako prezenter prowadził m.in. „The Voice of Poland”, magazyn kulturalny „Lajk!”, koncerty Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, letnie trasy koncertowe, koncerty sylwestrowe i okolicznościowe, gale wyborów Miss Polonia oraz Mistera Polski.
  Sześciokrotnie relacjonował Konkurs Eurowizji Junior i dwukrotnie Konkurs Piosenki Eurowizji. Prowadził także Ceremonie Otwarcia Eurowizji Junior oraz konferencję wyborów Miss World.

 • Karol Nowakowski Redaktor naczelny Świata Gwiazd

  Karol Nowakowski pracuje w branży show-biznesowej od 2008 roku. Zaczynał jako redaktor i wydawca w serwisie Plotek.pl (Agora) oraz komentator w programach telewizyjnych (Polsat, TVP, TVN, Tele5) o tematyce show-biznesowej, współtworzył od podstaw i kierował AfterParty.pl (po rebrandingu Party.pl, w którego procesie uczestniczył), zarządzał Viva.pl oraz sekcją "Życie gwiazd" w portalu Polki.pl (Edipresse/Burda). Następnie przez osiem lat był redaktorem naczelnym serwisu JastrzabPost.pl (WP Media). Od października 2023 roku jest redaktorem naczelnym Świata Gwiazd.

Obserwuj nas w mediach
społecznościowych