Kim jesteśmy

Iberion to nowoczesna grupa mediowa. Łączymy tradycyjne dziennikarstwo z nowoczesną formułą przekazu.  Właśnie dlatego mamy największe zasięgi w mediach społecznościowych w Polsce. 

Grupa Iberion jest wydawcą Gońca – największego serwisu informacyjnego w social mediach oraz dziesięciu specjalistycznych portali tematycznych. Są to kolejno: Pacjenci, Biznes Info, Portal Parentingowy, Świat Gwiazd, Lelum, Smakosze, Domek i Ogródek, Rolnik Info, Turyści oraz Świat Zwierząt. Każda z naszych marek łączy ekspertów oraz duże zasięgi w mediach społecznościowych.

Iberion finansuje swoją działalność z kapitału własnego. Udziałowcami w spółce są wyłącznie członkowie jej zarządu: prezes Albert Wójcik; wiceprezesi – Maksymilian Tomanek i Jan Kruś; oraz Michał Chabas.

 

Gdzie jest siedziba Iberionu?

Warszawa, al. Jana Pawła II 22, 00-133

Forma prawna

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Rok założenia

2015

Typ organizacji

Media

Historia

Zaczęło się od marzenia.  W 2015 roku Albert Wójcik wraz  z dwójką znajomych założył portal newsowy. Zainwestowali w spółkę tyle, ile mieli. Łącznie 5001 złotych. Wszyscy pracowali ciężko, jednak pieniądze się nie pojawiały. Zapał dwójki wspólników szybko ostygł i odeszli z firmy. Albert pracował dalej, często od świtu do nocy. Sam pisał teksty i zarządzał portalem. Nie minął rok, a dołączyła do niego inna dwójka pasjonatów. Jan Kruś i Maksymilian Tomanek. Od tej pory wspólnie marzyli, pracowali i rozwijali Iberion. Tak jest aż do dziś.

Już od pierwszych lat Iberion rozwijał się szybko, bo znalazł lukę na rynku. Giganci mediowi zignorowali social media. Wykorzystaliśmy tę szansę i od lat utrzymujemy pozycję lidera na rynku. Komunikujemy się językiem naszych odbiorców. Stawiamy na budowanie społeczności.

Do Alberta, Maksymiliana i Jana wciąż dołączają kolejni ludzie. Wszyscy mają pasję, talent i ambicję. Przyciąga ich marzenie o mediach ciekawych, wartościowych, magnetyzujących. Takich, które sami chcieliby czytać i oglądać. 2022 rok był szczególny. Po raz pierwszy od lat, do firmy dołączył czwarty członek zarządu, który stał się wspólnikiem – Michał Chabas. Rok później do Iberionu dołączył Janusz Schwertner. Zdobywca czterech Grand Pressów i Europejskiego Pulitzera. Został redaktorem naczelnym Gońca i dyrektorem programowym firmy. Stworzył dział śledczy.

 

Nasze wartości

Jako dynamicznie rozwijająca się grupa mediowa z najbardziej zaangażowaną społecznością w social mediach dbamy o to, aby codziennie weryfikować, czy nasze działania są spójne z wartościami Iberionu. #IberionToLudzie. Jesteśmy tu dla ludzi i dzięki nim możemy się rozwijać. Bezkompromisowo doceniamy najlepszych i staramy się, aby Iberion był dla nich przyjaznym środowiskiem do podnoszenia kwalifikacji i realizacji celów zawodowych. Dzięki temu możemy stawiać sobie odważne cele, aby móc je osiągać i rozwijać.

#TworzymyOdpowiedzialneMedia

Miliony polskich internautów każdego dnia sięga po treści, które publikujemy w kilkunastu serwisach tematycznych, fanpage’ach satelitarnych, kanałach YouTube i kanałach na pozostałych platformach społecznościowych. 

Mamy ogromną moc, aby zmieniać media na bardziej jakościowe, dostępne i rzetelne. Dlatego stawiamy na dziennikarzy z najlepszym warsztatem i etyką pracy. Wierzymy, że młodzi adepci dziennikarstwa – zainspirowani pracą i doświadczeniem mentorów – będą pokoleniem wyznaczającym najlepsze standardy w nowych mediach. 

Media to czwarta władza, dokładamy zatem starań, aby nasze produkty reprezentowały odpowiedzialne dziennikarstwo. 

#ŁączymyLudzi

Łączymy ludzi z informacją, zdrowiem, biznesem i rozrywką. Wiemy, że dzięki pracy naszych dziennikarzy, możemy odpowiedzieć na wiele pytań zadawanych codziennie przez polskich internautów. Poruszamy tematy, które poruszają ludzi. 

Tworzymy przestrzeń do dyskusji i prezentowania różnych punktów widzenia. Jesteśmy zdania, że media powinny łączyć, a nie dzielić. 

#TworzymyContentWideo, który angażuje

Jesteśmy zawsze blisko naszych odbiorców, dlatego tworzony przez nas content wideo jest dla nich zrozumiały, atrakcyjny i angażujący. Inspirujemy, edukujemy, zadajemy intrygujące pytania i z ciekawością słuchamy każdego człowieka. 

Nasze formaty rozrywkowe bawią, wzruszają, zachęcają do dyskusji. Materiały informacyjne zaskakują i demaskują prawdziwe intencje stojące za różnymi grupami interesu. Wspieramy rodziców i seniorów, inspirujemy także odbiorców w każdym wieku do dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne. 

#MamyWpływ

Promujemy etyczne standardy w mediach, wpływając na pozytywne zmiany w społeczeństwie. Nasi dziennikarze poruszają tematy ważne i często niewygodne, stojąc ponad podziałami politycznymi i społecznymi. Wielokrotnie udowodniliśmy, jak ogromną moc sprawczą mają nasze materiały.

Inspirujemy miliony serc do niesienia pomocy osobom starszym, wykluczonym, czy po prostu potrzebującym wsparcia. Uwrażliwiamy odbiorców na potrzeby zwierząt poprzez reportaże ujawniające, do jakich nadużyć i cierpienia zwierząt prowadzą wybory nieświadomych konsumentów. 

#TworzymyInkluzywneMedia

Grupa Iberion to społeczność budowana w oparciu o otwartość na dialog i szacunek. Zapewniamy naszym odbiorcom zrozumiałe, zróżnicowane, obiektywne i dostępne dla każdego treści. Wierzymy, że media powinny być inkluzywne, budujące i inspirujące do pozytywnych zmian w społeczeństwie. 

W Iberionie każdy ma prawo do własnego zdania i ekspresji, z zachowaniem szacunku do innych.

Obserwuj nas w mediach
społecznościowych