Grupa Iberion w 2023r. podwoiła przychody w stosunku do roku ubiegłego. EBITDA siedmiokrotnie wyższa.

Grupa Iberion odnotowała w 2023 roku zysk na poziomie EBITDA w wysokości 4,3 mln złotych. To wynik ponad siedmiokrotnie wyższy niż w roku 2022 r (0,6 mln). Przychody spółki były ponad dwukrotnie wyższe w porównaniu do poprzedniego roku (zmiana z 10,6 mln zł w 2022 r. na 21,7 mln zł w 2023 r.).

Wzrosty, które wygenerowaliśmy to efekt obranej w 2022 roku strategii i długoterminowych inwestycji, które zaczęły procentować. Okazuje się, że dobrze odczytaliśmy kierunek w jakim zmierza rynek reklamowy i wiele wskazuje na to, że w 2024 będziemy dalej intensywnie rosnąć.

– mówi Albert Wójcik, prezes i założyciel grupy Iberion.

W 2022 roku zarząd Iberionu wdrożył nową strategię operacyjną i poczynił znaczne inwestycje. Rok później spółka postawiła na uznanych dziennikarzy, a także produkcję video oraz rozwój sprzedaży. Do firmy dołączyli wówczas Janusz Schwertner, Andrzej Sołtysik, Mateusz Baczyński czy Kuba Wątor. Firma przeprowadziła rebranding marki Iberion oraz wszystkich serwisów wydawnictwa, uspójniając swoje portfolio.

W tym roku Iberion kontynuuje obraną strategię. W czerwcu zaprezentowano nową stronę korporacyjną – iberion.com, a do redakcji Gońca dołączyła Anna Kalczyńska, która wcześniej prowadziła Dzień Dobry TVN, a wcześniej przez 12 lat była prowadzącą w TVN24. Władze spółki zapowiadają kolejne transfery.

Iberion to wydawnictwo łączące wiarygodne dziennikarstwo z największymi zasięgami w mediach społecznościowych. Do grupy należy Goniec.pl oraz dziesięć serwisów tematycznych: Biznes Info, Smakosze, Świat Gwiazd, Pacjenci, Portal Parentingowy, Rolnik Info, Lelum, Turyści, Świat Zwierząt oraz Domek i Ogródek. Zarząd Iberionu tworzą: Albert Wójcik, Maksymilian Tomanek, Jan Kruś oraz Michał Chabas.