Odczarowujemy tabu: Iberion o seksie dla SEXEDPL i Storytel

Czy Polacy potrafią mówić o seksie? Czy umieją nazwać swoje potrzeby? Najnowsza kampania Sexed i Storytel odczarowała tematy związane z bliskością i intymnością dzięki materiałom redakcyjnym serwisów Goniec.pl i Pacjenci.pl.

KLIENT

Tigers | SEXEDPL

BRANŻA

Media | Edukacja

ZAKRES DZIAŁAŃ

wideo + content

TIMING

05-06/2024

O kliencie

SEXEDPL to założona przez Anję Rubik nowoczesna fundacja, która pełni rolę multimedialnej platformy edukacyjnej, oferując młodym ludziom, rodzicom i dorosłym praktyczną i dostosowaną do wieku edukację seksualną. Organizacja ta informuje o ryzykach związanych z życiem seksualnym, promując jednocześnie pozytywne podejście do seksu i seksualności, opierając się na wartościach takich jak szacunek, inkluzywność, równość, empatia i odpowiedzialność. SEXEDPL współpracuje z czołowymi psychologami i seksuologami, a ich materiały edukacyjne docierają do milionów osób tygodniowo, oferując wsparcie poprzez warsztaty i anonimowe konsultacje online. Fundacja angażuje artystów i liderów opinii, organizując kampanie, które zwiększają świadomość i przełamują tematy tabu, zyskując uznanie na całym świecie.

Wyzwanie

Fundacja SEXED postanowiła nagłośnić temat języka bliskości, edukacji dotyczącej wyrażania potrzeb emocjonalnych i fizycznych w relacjach międzyludzkich. Dostaliśmy od fundacji podwójne wyzwanie: poprowadzenia angażujących i zasięgowych działań oraz komunikację wyjątkowego projektu Storytel i fundacji SEXEDPL. Projekt ma na celu poruszenie szerokiego spektrum zagadnień związanych z ludzką seksualnością w angażującej formie. Projekt dotyka tematów takich jak brak orgazmu u kobiet, problemy komunikacyjne w związkach czy seksualność seniorów, a także głębokie uzależnienie od pornografii. Autorzy serii „Nie mówmy o seksie” tworzyli historie inspirowane realnymi problemami i poradami ekspertów SEXEDPL, przekształcając suche fakty w żywe, zapadające w pamięć fabuły. My mówimy o seksie pełnymi zdaniami, więc z entuzjazmem podjęliśmy się realizacji projektu.

Cele projektu

  • zbudowanie świadomości na temat wyrażania i komunikowania swoich potrzeb w zdrowy sposób
  • stworzenie reużywalnego contentu dla klienta
  • inspiracja do skorzystania z materiałów stworzonych we współpracy z Storytel

Działania

  • stworzenie koncepcji kreatywnej do kampanii na podstawie dostarczonych KV od Klienta
  • stworzenie i promocja materiałów wideo (sonda Goniec.pl i rozmowa studyjna Pacjenci.pl)
  • sonda wideo Goniec.pl

Efekty