Anna Kalczyńska dołącza do Iberionu

Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska. Dziennikarka poprowadzi autorski format geopolityczny.

– Z ogromną radością i entuzjazmem wracam do korzeni mojej pracy dziennikarskiej. W tych trudnych czasach podstawą jest zrozumienie sytuacji międzynarodowej i sojuszy, na jakie możemy liczyć jako państwo. Polityka zagraniczna jest dzisiaj tematem krajowym nr 1, w tym sensie, że określa nasze bezpieczeństwo. Cieszę się, że dołączam do tak dynamicznego i ambitnego zespołu jakim jest Iberion. Zapraszamy do nas!

– mówi Kalczyńska.

Przejście Kalczyńskiej do Iberionu to efekt długoterminowej strategii spółki, która stawia na łączenie wiarygodnego dziennikarstwa z zasięgami w mediach społecznościowych. Już wcześniej do firmy dołączyli znani i nagradzani dziennikarze, tacy jak Janusz Schwertner, Mateusz Baczyński, Kuba Wątor czy Andrzej Sołtysik.

– Anna Kalczyńska to jedna z tych dziennikarek, która opisując świat polityki, nie ulega emocjom żadnej ze stron politycznego sporu. Dla mnie jest synonimem profesjonalizmu i dziennikarskiej uczciwości. W ostatnich latach z klasą prowadziła „Dzień dobry TVN”, zyskując ogromną sympatię widzów. W Gońcu powraca jednak do swych korzeni. Wierzę, że jej wiedza na temat spraw międzynarodowych, umiejętność stawiania trudnych pytań i własny styl prowadzenia rozmów stanowić będą wybuchową mieszankę. Dla naszej redakcji przyjście Ani to bardzo duże wzmocnienie. To także kolejny sygnał, że jako Goniec – tak jak zapowiadaliśmy – konsekwentnie rozwijamy i stawiamy na jakościowe dziennikarstwo.

– komentuje Janusz Schwertner, dyrektor programowy Iberionu i redaktor naczelny Gońca.

Anna Kalczyńska swoje pierwsze kroki stawiała w Telewizji Polskiej. Następnie przez 14 lat związana była ze stacją TVN. Najpierw jako autorka, prowadząca  i producenta programów telewizyjnych w stacji TVN24, gdzie przez realizowała 3 cykle „Studio Europa”, prowadziła serwisy informacyjne i rozmowy z politykami, a później jako prowadząca programu Dzień Dobry TVN. 
Jej specjalnością były zawsze tematy europejskie, dwukrotnie była reporterką stacji podczas wyborów prezydenckich we Francji, wielokrotnie relacjonowała wydarzenia polityczne z Brukseli. Dużą popularnością cieszył się prowadzony przez z nią w duecie z Łukaszem Grassem program informacyjny ”Polska i Świat”.

Jest autorką reportaży społecznych pt. „Kreatywna szkoła”, w których premiuje nauczycieli zaangażowanych ponadprogramowo w rozwój młodzieży realizującej swoje pasje. 

Absolwentka Lingwistyki Stosowanej UW i College of Europe w Natolinie. Biegle posługuje się językiem angielskim i francuskim.